architecture-1836070_640

Ev Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 6 Konu

Ev Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 6 Konu

Türkiye’de ev alırken dikkat etmeniz gereken birçok konu bulunmaktadır sizler için ev alımları konusunda ana başlıkları düzenledik bu konunun siz müşterilerimiz açısından önemli olduğunu düşünüyoruz.

LaviGayrimenkul A.Ş olarak yıllardır sektörde Kocaeli-Gebze bölgesinde ev satışlarında birçok işlemler gerçekleştirdik bu işlemler sırasında yılların tecrübesi ile tüketicinin ev alımlarında dikkat etmesi gereken konular olduğunu belirledik bu konular ana başlıklar halinde şu şekilde

window-1789236_1920

Duvar Kontrolü Yapılması

Evin duvar bölgelerinde net bir ışık yardımı ile pürüzler olup olmadığını ve tavanlarda dalgalı geçişler olup olmadığını anlayabilirsiniz.Duvar kağıdı var ise belli noktalarında mutlaka kontrol edilmesi gerekmektedir.

Birleşim Yerleri Kontrolü

Birleşim yerleri kontrolünü sağlamanız için pervaz ve pencere arasındaki duvar birleşimlerine bakılmalı ve boşluk olup olmadığı tespit edilmelidir.

Zemin Kontrolü Yapınız

Zemin kısımlarında mutlaka parke olan evlerde iyi bir kontrol yapılması gerekmektedir.Parkelerde şişme oldu ise bu önemli bir konudur . Önemli olarak Banyo ve Mutfaktaki seramik yüzeylere ara kısımlarına dikkatli olarak bakılıp tahribat var mı ? yok mu ?  olarak incelemeniz gerekmektedir.

Ahşap Bölge Kontrolü

Ev alırken evin içinde kapı ve mobilya mutfak ahşapları ile ahşap bölgelere bakmamız gerekmektedir.Mobilyaların ahşap bölgelerin ağaç bilgisi sağlamlık açısından önemlidir.Ahşap kısımlarda mutlaka sağlamlığa dikkat ediniz ayrıca kapı ve pencerelerde açılma ve esneme kontrolü yapmanız iyi olacaktır.

Tesisat Kontrolü Yapınız

Alacağımız evlerde mutlaka tesisat kontrolü yapmalısınız.Elektrik tesisat kontrolü ve su tesisat kontrolü bunlarda elektrik için tüm elektrik alanlarını kontrol ediniz prizlerden kablolama alanlarına ve televizyon anten girişlerine kadar su tesisatında ise Banyodaki vitrifiyelerin paslı olup olmadığını ya da su kaçırma durumu olup olmadığını kontrol edin ve mutfak ve banyoda musluk kontrolü yapınız.

 

 

 

About the author: lavi

Leave a Reply

Your email address will not be published.